Hoppa till sidans innehåll

 

Arbetsschema för A-tävling v 42 2020


Vi delar ut pass till alla åkare och försöker göra det så rättvist som möjligt. 
Många är med i arbetsgrupper och dom delar upp sina pass själva. Då vissa arbetsgrupper inte har så betungande uppgifter har dom också fått något pass.

Vi kommer inte ha café då vi inte har publik på tävlingen.

Några nya arbetsuppgifter har tillkommit då vi behöver hålla oss till de rekommendationer vi fått till oss för att kunna hålla tävling.
Grindvakt och städning under dagen är nya och ni som har pass där får mer information på plats eller via mejl innan.

Riktlinjer för genomförande av tävlingar

Först och främst är tanken att kan du inte så får du byta med någon. Har du några frågor eller behöver några kontaktuppgifter till någon att byta med så kontakta Maria Andersson som är samordnare för arbetspassen.

This is a mailto link

0706 853622

Tiderna för tävlingen är preliminära och kan komma att ändras. Tävlingen är i Frölundaborg.

 

Lördag den 17 oktober

Bemanning

Söndag den 18 oktober

Bemanning

Tävlingsansvarig
Arbetsgrupp bemannar

 Lena, Robert, Anneli

Tävlingsansvarig

 Lena, Robert ,Anneli

Grindvakt vid ingång till isen och till arenan.

fm 7.30-13.30

em 13.15- ca 19.30


fm 
Ida B2
Fanny B2

em 
Jasmine S S4
Idun S1

Grindvakt vid ingång till isen och till arenan.

fm 7.30-12.30

em 12.15-ca 16.30


fm
Klara SU

Angelique S1

em
Astrid RL S1

Marie A2

Städning under dagen
fm 7.30-13.30

em 13:15- ca 19.30
 

fm
Rhoda B2

em 
Alice S2


Städning under dagen
fm 7.30 -13.30

em 13.15 - ca 18.00

 

fm 
Tilda SU


em
Isabel T S3

 Sjukvård
Arbetsgrupp bemannar

 

Fm Ellen B1

Em Maria B A2

 Sjukvård

Fm Ellen B1

Em Liljana SU

 

Domarlunch
Arbetsgrupp bemannar

 Fm Monika K B1

Em Denise H S1

Domarlunch

 Samantha  A2

Musik
Arbetsgrupp bemannar

 Niklas

Musik

 Anki

Bygg och transport
Arbetsgrupp bemannar

 Göran och Victor

 Bygg o Transport


 Göran

Speaker
Arbetsgrupp bemannar

Fm Maggan A1

Em Tom SU

Speaker

Fm Tom SU

Em Maggan A1 

Tidtagare
Arbetsgrupp bemannar

Fm Hung N B2

Em Kyoko A1

 Tidtagare

Fm Anna S SJ

Em Kyoko A1

Video
Arbetsgrupp bemannar

Fm  Zoica P S2

Em Göran J A1

Video

Fm Stina G SJ

Em Sofia M SJ 

DVO
Arbetsgrupp bemannar

Klart

DVO  Klart
Seketariat
Arbetsgrupp bemannar
 Tom Seketariat

Dan

 

 

Uppdaterad: 27 AUG 2018 21:23 Skribent: Maria Andersson

.

..Sponsorer 

Xtrovert Media Reklambyrå - www.xtrovertmedia.se

Xtrovert Media Reklambyrå ger 15% rabatt på tjänster till VFKK:s medlemmar! 
www.xtrovertmedia.se 

 

Ger klubbens medlemmar 15%, kod finns på kansliet.


logga_sponsorhuset

 box_03  
 MP-skating ger 10% på skridskor till VFKK:s medlemmar

 

  

 

Idrottens-Bingo-Originallogga-webb

 

 

Är du också intresserad
av att sponsra klubben,
kontakta Styrelsen!

Postadress:
Västra Frölunda KK - Konståkning
Frölundaborg Isstadion, Mikael Ljungbergs väg 11
41476 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0730258884
E-post: This is a mailto link

Se all info