Hoppa till sidans innehåll

 

Arbetsschema för A-tävling 2-3 april 2022


Vi delar ut pass till alla åkare och försöker göra det så rättvist som möjligt. 
Många är med i arbetsgrupper och dom delar upp sina pass själva. Då vissa arbetsgrupper inte har så betungande uppgifter har dom också fått något pass.


Först och främst är tanken att kan du inte så får du byta med någon. Har du några frågor eller behöver några kontaktuppgifter till någon att byta med så kontakta Maria Andersson som är samordnare för arbetspassen.

This is a mailto link

0706 853622

Tiderna för tävlingen är preliminära och kan komma att ändras. 

 OBS!!! Tävlingen är flyttad till Frölundaborg

Lördag

Bemanning

Söndag 

Bemanning

Tävlingsansvarig
Arbetsgrupp bemannar

 

Tävlingsansvarig
Arbetsgrupp bemannar

 

Ansvariga café
Arbetsgrupp bemannar

Fm Martin S

Em Martin S

Ansvariga café
Arbetsgrupp bemannar

Fm Martin S

Em Martin S 

Café
7.30-13.00

Frida S A1 
Olivia R B3

Café
7.30-13.00

Moa M S3
Marie S A2
Minna S3

Café
12.30- ca19.00

Tuva S3
Sally S3

Café
12 .30- ca 17.00

Lykke S3
Sevda KSKG2

Grindvakt vid ingång till isen och till arenan.

fm 08.30-15.00



fm
Rhoda B2




Grindvakt vid ingång till isen och till arenan.

fm 8.00-14.00


fm
Anna C B1



grindvakt/städ

em 15.00- ca 19.30
 




em 
Alice W B3


grindvakt/städ
em 13.15 - ca 18.00

 Städ 15-slut

em
Frida S A1

Alin B2

 Sjukvård
Arbetsgrupp bemannar

 

Fm Liljana B2

Em Maria B A2

 Sjukvård

Fm Alva N B3

Em Ellen H B1

 

Domarlunch
Arbetsgrupp bemannar

Fm Samantha

Em Monika

Domarlunch

Fm Fumarola

Em Nancy

Musik
Arbetsgrupp bemannar

Fm Niklas, Polly S1

Em Niklas

Musik

Fm Niklas/Polly S1

Em Niklas/Polly S1

Bygg och transport
Arbetsgrupp bemannar

Fredag kv
Magnus A S1
Torbjörn B1

 Bygg o Transport


 Em Arnes B2

Speaker
Arbetsgrupp bemannar

Fm Maggan A1

Em Maggan S1

Speaker

Fm Maggan A1

Em Maggan A1/Ulla S1

Tidtagare
Arbetsgrupp bemannar

Fm Frida N B2

Em Frida S A1

 Tidtagare

Fm Frida S A1

Em Natalia A1

Video
Arbetsgrupp bemannar

Fm Stina SJ

Em Emilia P B3

Video


Fm Natalia A1

Em Natalia A1

DVO
Arbetsgrupp bemannar
Maria  A DVO Maria A
Seketariat
Arbetsgrupp bemannar

Fm Daniel A2
Em Daniel A2

Seketariat

Fm Daniel A2/Tom A1
Em Daniel A2/Tom A1

Bygg och bär
Fredag 18- ca 20
Frölundaborg

Amelie S3, Magnus A S1, Torbjörn B1, Ida-Lotta KSK G2

Bygg och bär
sö 15-ca 18

Frölundaborg

Maxine KSK, Arnes B2

Livestreaming

Claes
Anushka S4
Hannes
( arbetsgruppen sköter dag och tid själva)

   

 

 

Uppdaterad: 28 JUN 2021 20:37 Skribent: Maria Andersson

.

..Sponsorer 

  

  

 

Xtrovert Media Reklambyrå - www.xtrovertmedia.se

Xtrovert Media Reklambyrå ger 15% rabatt på tjänster till VFKK:s medlemmar! 
www.xtrovertmedia.se 

 

  

Ger klubbens medlemmar 15%, kod finns på kansliet.

  Vasaboden - medgravyr.se



logga_sponsorhuset

  

 box_03  
 MP-skating ger 10% på skridskor till VFKK:s medlemmar

   

 

  

Idrottens-Bingo-Originallogga-webb

 

 

Är du också intresserad
av att sponsra klubben,
kontakta Styrelsen!

Postadress:
Västra Frölunda KK - Konståkning
Frölundaborg Isstadion, Mikael Ljungbergs väg 11
41476 Göteborg

Kontakt:
Tel: 0730258884
E-post: This is a mailto link

Se all info